Samsung Galaxy Fit3 motivuje uživatele k pohybu i péči o zdraví

Společnost Samsung Electronics představuje nový fitness náramek Galaxy Fit3, díky němuž se špičková technologie pro monitoring zdravotních údajů dostane do rukou širšímu okruhu zájemců. Zdravější životní styl si tak může dopřát prakticky každý. K přednostem nového náramku Galaxy Fit3 patří také hliníkové tělo s větším displejem, na kterém se přehledně zobrazí zdravotní a fitness data od nachozených kilometrů po údaje o spánku. To vše můžou mít uživatelé v kteroukoli denní či noční dobu přímo před očima, tedy na zápěstí.

„V nové éře zájmu o zdraví, uživatelé touží po komplexních informacích o svém zdravotním stavu. Samsung jim proto nabízí špičkové nástroje sledování zdravotních funkcí, které cestu k optimální tělesné i duševní pohodě usnadňují,“ vysvětluje Karel Plaček, produktový šéf mobilní divize Samsung Electronics Czech and Slovak. „Nejlepším důkazem, že to s nabídkou dostupných zařízení myslíme vážně, je naše horká novinka, fitness náramek Galaxy Fit3. Na své kondici a zdraví díky němu může pracovat každý.“

Odolný a kompaktní fitness náramek s velkým stylovým displejem

Galaxy Fit3 má hliníkové tělo a displej s úhlopříčkou 1,6 palce neboli 4,1 cm. Displej je o 45 % širší než u předchozího modelu, a tím pádem je i podstatně líp čitelný při rychlé kontrole údajů. Celý náramek je lehký, působí elegantně a pohodlně sedí na ruce, takže ho lze mít nasazený po celý den a člověk o něm ani neví. Díky baterii s dlouhou výdrží (až 13 dní) se Galaxy Fit3 hodí pro každý životní styl. Uživatelé si jeho podobu můžou přizpůsobit vlastní chuti a vkusu – na výběr je víc než sto ciferníků, případně si lze na pozadí uložit vlastní fotografii. Kromě toho lze bez jakýchkoli problémů střídat řemínky, k jejich výměně stačí jediný stisk tlačítka.

Měření zdravotních údajů6 ve dne i v noci

Samsung vždy kladl důraz na kvalitní spánek coby důležitou součást zdraví – uživatelé můžou díky monitorovacímu systému snadno porozumět svým spánkovým návykům a případně začít pracovat na jejich vylepšení. Funguje to samozřejmě i u Galaxy Fit3. Na zápěstí ho lze mít pohodlně nasazený celou noc a náramek díky inteligentním senzorům sleduje a analyzuje spánkové návyky, dokáže dokonce i detekovat chrápán a monitorovat hladinu kyslíku v krvi. Na základě zjištěných spánkových návyků a vzorců pak Galaxy Fit3 nabídne uživateli na míru šitý systém rad pro lepší spaní Trénink spánku, který výrazně usnadňuje změnu návyků a cestu k lepšímu spánku.

Během dne pak náramek Galaxy Fit3 umožňuje sledovat veškeré fyzické aktivity uživatelů. Ti můžou volit víc než ze stovky typů sportů a cvičení, případně je systém rozpozná automaticky. Naměřené hodnoty se ukládají do aplikace a uživatelé si je můžou kdykoli prohlédnout, což funguje jako skvělá motivace při dosahování stanovených individuálních cílů. Galaxy Fit3 je také dostatečně odolný, o čemž svědčí certifikáty 5ATM a IP68 (odolnost proti vlhkosti a prachu). Uživatelé se tedy můžou bez jakýchkoli obav pouštět do aktivit prakticky v libovolném prostředí. Pro zájemce o podrobnější a strukturovanější informace nabízí Galaxy Fit3 i pokročilou metriku, včetně měření srdeční činnosti a hladiny stresu.

Propojený ekosystém Galaxy – cesta k bezpečnějšímu životu

Na bezpečí záleží především, proto náramek Galaxy Fit3 nově disponuje i funkcemi Fall Detection (Detekce tvrdého pádu) a Emergency SOS (Tísňové volání). Když zařízení zjistí, že uživatel za podezřelých okolností upadl, nabídne mu možnost zavolat záchranku. V nouzi lze přivolat pomoc prostým stiskem bočního tlačítka pětkrát za sebou.

Do nabídky patří i celá řada funkcí v rámci propojeného ekosystému Samsung Galaxy. Uživatelé tak můžou náramek používat třeba jako dálkový ovladač pro jiná zařízení, například jako dálkovou spoušť nebo časovač fotoaparátu v telefonu (funkce Ovladač fotoaparátu), případně k práci s multimediálními soubory u různých zařízení. Když si uživatelé přejí zůstat v klidu nebo si jdou lehnout, můžou automaticky synchronizovat režimy mezi náramkem Galaxy Fit3 a spárovaným chytrým telefonem. A pokud telefon někam založí a nemůžou ho najít, pomůže funkce Najít moje mobilní zařízení, která funguje i opačně – pomocí telefonu lze najít náramek Galaxy Fit3.

Dostupnost a cena

Galaxy Fit3 je v České republice k dispozici od 23. února 2024 ve třech stylových barevných provedeních. Zájemci se můžou těšit na elegantní šedý, jemný stříbrný a rafinovaný růžový. Maloobchodní doporučená cena je stanovena na 1 499 Kč.