Přejděte, nebo zaplaťte. Vzkaz Microsoftu k majitelům Windows 10 je nekompromisní

Společnost Microsoft vyslala uživatelům s operačním systémem Windows 10 jasný vzkaz. Pokud chtějí v budoucnu dostávat klíčové bezpečností záplaty, tak mají pouze dvě možnosti. Buď přejdou na novější Windows 11, nebo budou za aktualizace platit.

K tomuto scénáři dojde 14. října 2025, až skončí podpora tohoto operačního systému. Pokud zvolíte druhou možnost, tak půjde o roční předplatné. To Microsoft už dříve nabízel firmám, poprvé ho nabídne i jednotlivcům.

„Přestože důrazně doporučujeme přejít na Windows 11, chápeme, že existují okolnosti, které by vám mohly zabránit ve výměně zařízení s Windows 10 před datem ukončení podpory. Proto bude Microsoft nabízet rozšířené bezpečnostní aktualizace,“ vysvětluje společnost.

„Program ESU pro Windows 10 bude obsahovat kritické a/nebo důležité bezpečnostní aktualizace. ESU nezahrnují nové funkce, aktualizace jiné než bezpečnostní, které si vyžádal zákazník, ani požadavky na změnu designu. Technická podpora nad rámec samotné ESU také není k dispozici,“ dodal Microsoft.