Motorola ukázala, co je možné pomocí AI

Na výstavě Lenovo Tech World '23 společnost Motorola posouvá své úsilí v oblasti AI na novou úroveň a představuje inovace, které redefinují možnosti flexibilního hardwaru a zároveň představují vzrušující nové funkce AI. Tyto funkce sahají od generativní personalizace až po sofistikovaného osobního asistenta.

Motorola je již léta v popředí inovací a nadále se zavazuje přinášet spotřebitelům smysluplné a promyšlené zážitky. Motorola má zabudované funkce AI v mnoha oblastech svých zařízení, jako je fotoaparát, baterie, displej a výkon zařízení. Zkušenosti s moderními smartphony však procházejí transformačním posunem, přičemž umělá inteligence je v centru pozornosti a slouží jako osobní asistent a nástroj ke zlepšení každodenních úkolů, zlepšení výkonu ak vytváření smysluplnějších zážitků pro uživatele.

Motorola nadále posouvá hranice a investuje do flexibilních zobrazovacích technologií a zařízení. Nové koncepční zařízení využívá displej FHD+ pOLED, který lze ohýbat a tvarovat do různých forem v závislosti na potřebách uživatelů. Tento koncept adaptivního displeje dále staví na inovacích displeje a mechanických prvků jiných skládacích a rolovacích zařízení v kategorii smartphonů a počítačů.

Koncept adaptivního displeje lze nastavit ze standardního zážitku ze smartphonu s OS Android v ploché poloze až po ohnutí pro nošení na zápěstí nebo umístění v několika režimech stojanu. Když je 6,9palcový displej položen naplocho, nabízí plnohodnotný Android zážitek, stejně jako jakýkoli chytrý telefon. Ve vzpřímené poloze lze zařízení nastavit do samostatně stojící polohy, čímž se na 4,6palcovém displeji spustí kompaktnější forma plného Androidu. Uživatelé si také mohou omotat zařízení kolem zápěstí a získat tak podobný zážitek jako nabízí externí displej na motorola razr 40 ultra, aby zůstali připojeni i během cesty.

Motorola chápe důležitost personalizace pro spotřebitele a nadále se zavazuje zkoumat, jak může AI zlepšit přizpůsobení zařízení, aby uživatelům poskytla skutečně jedinečný zážitek. Motorola vyvinula generativní model AI, který běží lokálně na zařízení, aby uživatelům umožnil rozšířit svůj osobní styl na jejich telefon. Pomocí tohoto konceptu mohou uživatelé nahrát nebo zachytit obrázek svého oblečení a vytvořit tak řadu jedinečných obrázků vygenerovaných AI, které odrážejí jejich styl. Tyto obrázky pak lze použít jako vlastní tapetu na jejich zařízení.

Mobilní skenování dokumentů 2.0

Společnost Motorola, která si uvědomuje rostoucí poptávku po skenování dokumentů v reálném čase na cestách, představila koncepční model AI, který vylepšuje schopnost funkce Doc Scanner, která je v současnosti integrována do kamerových systémů Motorola. Cílem této inovace je zlepšit kvalitu výsledného obrazu minimalizováním vrásek a stínů, aby se zajistilo, že dokumenty nebo obrázky budou vypadat co nejostřejší a nejčistší.    

Shrnutí textu AI

Společnost Motorola se snaží pomáhat uživatelům zvyšovat produktivitu prostřednictvím různých aplikací a řešení. Sumarizace textu AI přebírá dlouhé rozhovory, e-maily nebo zprávy a rozděluje je na klíčové zprávy pro rychlé a snadné pochopení.

Zamlžování obsahu pro soukromí

Koncept zamlžování obsahu soukromí od společnosti Motorola využívá umělou inteligenci k bezproblémové ochraně informací a soukromí uživatelů inteligentní identifikací a rozmazáváním oblastí obsahujících profilové obrázky a jména v příspěvcích na sociálních sítích.

Pohled do budoucnosti

Společnost Motorola představila čtyři koncepty umělé inteligence, které slibují, že změní každodenní zkušenosti spotřebitelů. Od generativních tapet s umělou inteligencí, které vdechnou život obrazovce zařízení, přes pokročilé funkce ochrany soukromí s umělou inteligencí, jako je rozmazání citlivých informací, až po kouzelný dotek, který přemění pomačkané účtenky na neporušené dokumenty. Potvrzuje to, že pohodlí uživatele je v čele inovací. Kromě toho, díky schopnosti bez námahy sumarizovat poznámky, e-maily a rozhovory, společnost Motorola pokračuje v naplňování svého poslání poskytovat inovativní řešení na cesty, které zvyšují mobilitu, kapesní možnosti a celkovou jednoduchost pro spotřebitele.