Auta značky Apple bychom se mohli dočkat už v roce 2024
O tom, že Apple koketuje s myšlenkou výroby vlastního vozu na elektrický pohon, se mluví už roky. Zprávy přicházejí většinou od menších nebo exotických webů, a jejich pravdivost se tak dá jen těžko ověřit.

Tentokrát ovšem o plánech Applu o vstupu do automobilového průmyslu informuje Reuters. Podle zdrojů tiskové agentury by sériová výroba auta značky Apple mohla začít už v roce 2024. Projekt interně přezdívaný Titan odstartoval již v roce 2014, ale zpočátku se potýkal s problémy. Vše se změnilo s nástupem bývalého inženýra Tesly Douga Fielda do Applu v roce 2018, kdy došlo k reorganizaci týmu a plánů.

Cílem je komerční osobní automobil na elektrický pohon, jehož největší předností má být právě revoluční baterie. Apple zvolil pro svůj vůz lithium-železo-fosfátový akumulátor, který je mnohem levnější na výrobu, a navíc se nepřehřívá. Netradiční je také forma. Namísto velkého množství drobných článků tvoří baterie Applu velké bloky, takže dochází k lepšímu využití prostoru.

Otazník visí nad tím, kdo auto vyrobí. Je nepravděpodobné, že by si Apple stavěl vlastní výrobní linku. Místo toho zřejmě uzavře partnerství s nějakou automobilkou. Stále je tu také šance, že žádné auto s vykousnutým jablkem nebude a místo toho bude Apple dodávat svá řešení (software, AI, senzory) etablovaným automobilkám.

O tom, jak by Apple auto mohlo vypadat, se Reuters moc nezmiňuje. Auto by prý mělo být opatřeno LiDAR senzory, které budou vytvářet 3D model prostředí. Ani v tomto případě není jasné, zda Apple vytvoří vlastní senzory (má spoustu zkušeností z výroby mobilů) nebo zvolí externího dodavatele.