Apple odřízne Epic od iOS. Ohroženy jsou všechny hry s Unreal Enginem
Válka mezi společnostmi Epic Games a Apple, která propukla kvůli sporu o zisky z Fortnitu, pokračuje útokem ze strany Applu. Po odstranění Fortnite z App Store chce Apple společnost Epic Games úplně odříznout od platforem iOS a macOS. Konkrétně zruší vývojářské účty společnosti a omezí tak její přístup k vývojářským nástrojům.

Epic se snaží získat předběžný soudní příkaz, který by Apple zastavil. Podle vyjádření zástupce společnosti takový krok ohrozí nejen budoucnost Fortnite, ale i další obchodní aktivity. Jedním z produktů Epic Games je totiž technologie Unreal Engine, kterou využívá obrovské množství mobilních her a aplikaci. Bez vývojářských nástrojů nemůže Epic zajistit podporu enginu, natožpak vydávat nové verze.

A co na to Apple? Prý stačí, když Epic odstranění změny, které porušují pravidla App Store. Konkrétně jde o zákaz přímého prodeje V-Bucks ve hře Fortnite, veškeré transakce musí jít přes platební systém Applu. „Nehodláme dělat žádné výjimky pro Epic,“ uzavřel mluvčí Applu své vyjádření pro Bloomberg.