Souhrnně vzato, mobily jsou stále odolnější. Mučení nepřežil jen jediný – Oppo Find X. Všechny ostatní po testech odolnosti nadále fungovaly. Včetně Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro, kterým oběma praskl displej při testu ohebnosti.
A kdo je vítězem testu odolnosti? Kyocera DuraForce Pro 2. Nejenže má spoustu funkcí, které obvykle odolné mobily postrádají (například bezdrátové nabíjení), ale veškeré mučení přežil takřka bez úhony. Platí to i pro displej, který je celý pokrytý safírovým sklem, takže téměř nejde poškrábat.
Zvýšená odolnost mobilů s sebou nese i jednu nevýhodu. Mobily jsou lepené a špatně se opravují. Výjimkou jsou Nokie 7 Plus a 6.1. K výměně displeje stačí jen povolit dva šroubky a za pár minut máte hotovo. Nejhůře se opravují nové iPhony. Pro výměnu displeje potřebujete čtyři speciální šroubováky. Prasklé sklo na zadní straně se dokonce vyměnit nedá vůbec. Neumí to dokonce ani Apple. Místo toho vám vymění celé tělo mobilu a naúčtuje vám 13 tisíc (přepočet z ceny opravy v USA). Nejde jen o to, že jde o sklo. Samsung Galaxy S9 má také skleněnou zadní část, ale oprava je jednoduchá. Náhradní sklo koupíte na Amazonu za pár stovek. Nové iPhony tak získaly titul nejhůře opravitelných mobilů roku 2018.