Farlight 84 je zajímavým mixem battle royale a MOBA. Ukázka vypadá fantasticky!

Farlight 84 je zajímavým mixem battle royale a MOBA. Ukázka vypadá fantasticky!

Hra 28. 11. 2020

Fortnite má nového vyzyvatele, jmenuje se Farlight 84 a stojí za ním studio Lilith Games (tvůrci hry AFK Arena). Má jít o pestrý žánrový mix, jehož jádro tvoří battle royale pro 40 hráčů. Podobně jako v Apex Legends si tu hráči vybírají ze soupisky hrdinů s odlišnými vlastnostmi a dovednostmi. Kromě battle royale a hero shooteru hra převzala také některé prvky z žánru MOBA, ačkoliv popis neupřesňuje jaké.

Pravidla jsou jasná každému, kdo někdy hrál Fortnite, PUBG nebo jinou z četných battle royale stříleček: seskočíte na ostrov, pustíte se do hledání výstroje/výzbroje a pak bojujete, dokud nezůstane poslední hráč nebo tým. Nalezené zbraně si budete moci vylepšovat i upravovat podle svého vkusu. Narazit můžete také na rozmanité dopravní prostředky, včetně aut, vznášedel nebo třeba jet packů.Bojuje se v kulisách postapokalyptického světa zasaženého jakousi kyberinfekcí, která proměnila většinu lidí v zomborgy (kybernetické zombie) a i když ve videu nejsou vidět, tušíme, že budou plnit role snadných cílů, aby si zastříleli i méně zkušení hráči.

Farlight 84 má podobně jako Fortnite ambice stát se nejen hrou, ale i virtuální platformou pro setkávání s přáteli. Hráči budou za výhry odměňovány stavebními materiály, ze kterých si budou moci stavět vlastní základny ve virtuálním městě, kde mohou trávit čas mezi souboji.  

Z popisu a ukázky působí Farlight 84 jako nadějný projekt. Uživatelské recenze na stránce betaverze jsou ale spíše kritické. Hráči vyčítají hře nejen technické chyby, což by se u bety dalo pochopit, ale i absenci základních funkcí, které by každá multiplayerová hra měla mít. Doufejme, že vývojáři stihnou vše do vydání v příštím roce vyladit. Farlight 84 má vyjít na Androidu, iOS, ale i na PC.

Čtěte také

Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Aplikace Před 6 hodinami

Italský Úřad na ochranu osobních údajů zablokoval části uživatelů přístup na sociální síť TikTok. Důvodem je nedostatečné...

YouTube konečně podporuje HDR video na konzolích Xbox

YouTube konečně podporuje HDR video na konzolích Xbox

Různé Před 7 hodinami

Majitele konzolí Xbox One (S/X) a Series S/X si konečně mohou přehrávat videa na YouTube s vysokým dynamickým rozsahem. Podmínkou je, že...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail