Hry pro Xbox Series X/S budou dražší

Pokud jste vybírali konzoli podle cen her a současně nemáte rádi předplatné, tak už to bude jedno. Po Sony oznamuje navýšení ceny také Microsoft. Za své hry pro konzole Xbox Series X a Xbox Series S si začne od nového roku účtovat o deset dolarů více. Cena se zvedne ze současných 60 dolarů na 70 dolarů, respektive eur.

Co se týče českých cen, tak ty v současné době oficiálně neznáme. Očekáváme, že se hry budou prodávat kolem 2000 Kč.

Za vyšší cenu se budou mj. prodávat závody Forza Motorsport, kooperativní upírská střílečka Redfall i ambiciózní vesmírné dobrodružství Starfield od autorů sérií Fallout a The Elder Scrolls.

„Tato cena odráží obsah, rozsah a technickou složitost těchto titulů,“ uvedl mluvčí Microsoftu pro server IGN, který o novince informoval jako první.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Mluvčí Microsoftu také potvrdil, že všechny hry této společnosti budou v den vydání dostupné ve službě Xbox Game Pass a PC Game Pass.

Firmy Sony, Electronic Arts, Take-Two Interactive a Ubisoft, což jsou jedni z největších vydavatelů her, si 70 dolarů/eur začaly účtovat už dříve. Sony kromě toho navýšila cenu konzole PlayStation 5 ve většině zemí, mimo USA. Výkonný ředitel herní divize Microsoftu Phil Spencer v říjnu uvedl, že ceny Xboxu před Vánoci zůstanou stejné. Poznamenal však, že v určitém okamžiku budou muset zdražovat.

Zdroje: IGN