Venku je první vývojová verze Androidu 15

Google si zahrál s nedočkavci. Původně se očekávalo vydání první vývojové preview verze Androidu 15 ve čtvrtek 15. února. Když se tak nestalo, začalo se mohutně spekulovat o příčině. Nakonec byla tato verze ke stažení o den později.

Než bude Android 15 dostupný ve finální verzi, tak to ještě nějakou dobu potrvá. V březnu má dojít na druhou vývojovou preview verzi. O měsíc později by měl být Android 15 v první z celkových čtyř bet. Ta poslední má dorazit v červenci. Do té doby by měl být operační systém doladěn. S vydáním hotové verze se předběžně počítá v srpnu 2024. Ale termín se může posunout.

„Android 15 je pokračováním naší práce na vytvoření platformy, která pomůže zvýšit produktivitu a zároveň přinese nové možnosti, které poskytnou skvělý multimediální zážitek, minimalizují spotřebu baterie, maximalizují plynulý výkon aplikací a chrání soukromí a zabezpečení uživatelů – to vše na nejrůznějších zařízeních na trhu,“ uvádí společnost Google.

Verze Android 15 Developer Preview 1 je dostupná pouze na zařízeních Googlu, konkrétně Pixel 8 Pro, Pixel 8, Pixel 7 Pro, Pixel 7, Pixel 7a, Pixel 6 Pro, Pixel 6, Pixel 6a, Pixel Fold a Pixel Tablet.