V Google spokojeni se zájmem o YouTube Music a Premium

Společnost Google je spokojena se zájmem o předplatné YouTube Music a Premium. Služby nedávno překročily 100 milionů uživatelů. Je ale otázkou, kolik lidí zůstalo, protože Google do tohoto pěkného čísla počítá také ty, co si předplatné vyzkoušeli.

„V roce 2015 jsme věřili, že existuje zájem o zážitek z YouTube, který bude přínosem nejen pro naše uživatele, ale také pro komunitu tvůrců a umělců, a oznámili jsme novou službu předplatného spolu se zbrusu novou aplikací YouTube Music. Tato nabídka byla navržena pro milovníky hudby a fanoušky YouTube, kteří chtěli mít větší možnost volby v tom, jak tráví čas na YouTube, což jim umožní vychutnat si YouTube bez přerušení, přehrávání a stahování na pozadí a kompletní hudební servis s největším světovým katalogem. Na této cestě jsme se toho hodně naučili, udělali několik změn (a dokonce jsme změnili značku), rozšířili naše nabídky a plány a zpřístupnili YouTube Music a Premium ve více než 100 zemích a regionech,“ shrnuje Google.

„V uplynulém roce jsme vylepšili přehrávání při Premium, včetně přidání možnosti pokračovat ve sledování YouTube na různých zařízeních, jako jsou chytré televizory a tablety, a představili jsme vylepšenou verzi 1080p HD. Experimentovali jsme také s novými funkcemi generativní umělé inteligence, které si uživatelé služby Premium vyzkoušeli mezi prvními. A pro posluchače jsme představili kartu Ukázky, bleskurychlý způsob objevování nové hudby, zcela přizpůsobený zážitek z budování rádia, a do služby YouTube Music jsme přinesli podcasty.“

„Kromě funkcí víme, co skutečně rozhoduje o tom, že si diváci a posluchači stále vybírají YouTube – je to úžasný obsah od našich tvůrců a umělců. Služba YouTube Premium pomáhá udržovat prosperující komunitu tvůrců a umělců a poskytuje jim další zdroj příjmů z předplatného. Od malých začátků až po 100milionovou komunitu ve více než 100 zemích jsme našim předplatitelům vděční za jejich podporu!“ dodává Google.