Jsou Threads mrtvé? Podle Zuckerberga se sociální síti daří

S ohledem na to, že Threads nebylo v Evropě dosud spuštěno, tak nám nová sociální síť od Facebooku a Instagramu může připadat mrtvá. S tím hlasitě nesouhlasí Mark Zuckerberg. Generální ředitel společnosti Meta vidí Threads jako další aplikaci, která má dobrou šanci překonat magickou hranici jedné miliardy uživatelů.

V současné době má k tomu ale daleko. Podle Zuckerberg používá Threads necelých 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně. V prvním týdnu se do aplikace zaregistrovalo 100 milionů lidí, ale jejich angažovanost rychle klesala. Navíc se množily stížnosti na omezenou funkčnost. Nicméně, konkurenčnímu X (dříve Twitter) se zas tolik nedaří, takže by mohl Threads chytnout šanci za pačesy.

„Dlouho jsem si myslel, že by měla existovat aplikace pro veřejné konverzace s miliardou uživatelů, která je trochu pozitivnější, a myslím, že pokud v tom budeme pokračovat ještě několik let, pak si myslím, že máme dobrou šanci, že tam dosáhneme naší vize,“ řekl Zuckerberg během hovoru o výsledcích společnosti za třetí čtvrtletí.