Aplikace v praxi: Stříhání videa

Chcete ve svém mobilu snadno a rychle upravovat/stříhat vaše videa, abyste je mohli umístit na sociální sítě, případně poslat rodině, kamarádům...? Tak to pro vás máme výběr apek, které v redakci sami používáme.

iMovie

Pro: iOS (zdarma)

Aplikace iMovie představuje dokonalý kompromis mezi složitostí a nabídkou funkcí. Video z dovolené sestříháte přímo v mobilu. K dispozici máte filtry, nástroje na tvorbu stylových nápisů nebo automatický generátor trailerů. Editor podporuje i greenscreen.

ActionDirector

Pro: Android (zdarma)

Jednoduchý střihový program obohacený o spoustu zajímavých efektů. Video můžete zpomalit, vrátit zpět nebo do něj přidat stylový přechod. U každé funkce je stručný tutoriál, takže vše rychle pochopíte. Za přístup k dalším efektům se ale platí.

Movavi

Pro: Android (zdarma) | iOS (zdarma)

Movavi (Clips: Tvorba & Stříhání Videa) cílí na uživatele, co ještě žádné video nestříhali. Proto vás hned uvítá interaktivní tutoriál, ve kterém si osaháte základní funkce. Celovečerák tu nesestříháte, ale na video z výletu dostačuje. Apka také dokáže rozpohybovat fotky.

LumaFusion

Pro: iOS (799 Kč)

Ne, ta cenovka opravdu není překlep. LumaFusion je na úrovni poloprofesionálního střihového programu. I proto doporučujeme instalovat spíše na iPad nežli na iPhone. LumaFusion nabízí až 12 stop (6 audio a 6 video), nástroje pro korekci barev, efekty a mnoho dalšího.