Úprava fotek za peníze? Aplikace Fotky Google testuje prémiové filtry

Úprava fotek za peníze? Aplikace Fotky Google testuje prémiové filtry

Aplikace 7. 11. 2020

Nedávné kompletní předělání editoru v aplikaci Fotky Google je jen začátek. Někteří uživatelé hlásí, že se jim po poslední aktualizaci v aplikaci objevil nový fotografický filtr. Efekt Color Pop (česky ČB pozadí) izoluje subjekt na snímku a „odbarví“ pozadí do černobílých tónů.

Mnohem zajímavější je ale ikonka a hláška, které někdy novou funkci doprovázejí: „odemkněte více nástrojů na úpravu fotek s předplatným Google One.“ K odemčení stačí nejnižší předplatné Google One za 80 Kč, se kterým zároveň získáte 200 GB cloudového úložiště a přednostní technickou podporu.

My v redakci máme filtr pro černobílé pozadí v aplikaci (pro Android i iOS) už dávno a zdarma. Jak to je možné? Vysvětlení přinesl web Engadget, který oslovil zástupce Googlu. Ukázalo se, že efekt černobílého pozadí je a bude zdarma pro uživatele s mobily, které mají portrétní režim. U telefonů, které portréty neumí, Google nabídne funkci černobílého pozadí za peníze. K izolaci subjektu je v tomto případě využívána umělá inteligence.

Zřejmě jde ale jen o příslovečnou první vlaštovku a v budoucnu bychom se mohli ve Fotkách Google dočkat celé palety placených fotografických filtrů a nástrojů.  
 

Čtěte také

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 20 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Různé Před 21 hodinami

Společnost Caviar, které se specializuje na luxusní úpravy mobilních telefonů, představila speciální verzi iPhonu 12 Pro vytvořenou ku...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail