Na největším hackerském útoku v dějinách Twitteru se podílel zaměstnanec společnosti
Barack Obama, Kim Kardashian, Bill Gates, ale také Apple či Uber zveřejnili na svém twitteru netradiční výzvu, ať jim lidé posílají bitcoiny. Pokud to prý stihnou do 30 minut od zveřejnění, pošlou jim nazpět dvojnásobek. Na první pohled jasný podvod, přesto během několika minut přistálo na uvedeném účtu několik milionů korun v Bitcoinech.

Twitter na hackerský útok zareagoval tím, že na nějakou dobu omezil zveřejňování zpráv na ověřených účtech. Zároveň se spustilo vyšetřování, kdo za největším hackerským útokem v dějinách sociální sítě stojí.

Podle prvního vyjádření Twitteru byli k podvodu zneužiti přímo zaměstnanci společnosti, kteří mají přístup k interním systémům a nástrojům pro správu sociální sítě. Stali prý obětmi sociálního inženýrství. Tímto pojmem se v IT označují praktiky pro manipulaci lidí. Hacker se tedy nedostal do systému zvenčí, ale využil selhání lidského faktoru. Jako příklad sociálního inženýrství se často uvádí pohození flashky s nějakým lákavým nápisem („výplaty 2020“) v budově společnosti. Po zasunutí do USB se do počítače nahraje vir, s jehož pomocí se hacker dostane k datům společnosti. Metod, jak využít lidské neopatrnosti, je ale celá řada.

Twitter na zjištění reagoval omezením přístupu zaměstnanců k interním systémům. Zároveň slíbil, že zveřejní podrobnější informace o útoku.