Rozšířená realita pozvedne Google Mapy na novou úroveň

V současné době máme na výběr z mnoha aplikací, které zobrazují mapy více než kvalitně. Mapy Google na to jdou chytře a nově plánují pozvednout hledání míst na novou úroveň za pomoci rozšířené reality. 

Ta nespočívá v tom, že se pohled přenese do mapy a pak se rozhlížíte po okolí, ale za pomoci vašeho fotoaparátu se zaměříte na místa před vámi a podle toho, na který bod ukážete, tak se objeví ikonka s informací, o jaké místo se jedná. Díky funkcím rozšířené reality velmi snadno najdete třeba kavárnu nebo i skrytý klub. 

O toto vylepšení se společnost podělila už v září, ale až teprve teď ho vypustila do světa. Respektive tenhle stylový systém vyhledávání míst můžete použít v Londýně, Los Angeles, New Yorku, Paříži, San Franciscu a Tokiu. Pokud do těchto měst pojede na návštěvu, není nic snazšího, než klepnout na kamerku v Mapách Google a podívat se na svět kolem vás skrze rozšířenou realitu. 

To ale není jediná vychytávka, která se objevila v této aplikaci. Nově mapy ukazují i nabíjecí stanice pro elektromobily, dostupná místa pro vozíčkáře a pracuje se na zobrazení podniků a jejich denního menu rovnou z map.