Jak zajistit, aby baterie Apple Watch vydržela déle?

Pokud chcete vytěžit z baterie svých hodinek Apple Watch maximum, máme pro vás návod, jak toho docílit. S novým systémem watchOS 9 totiž dorazila vychytávka zvaná režim nízké spotřeby. Pokud vlastníte Apple Watch Series 4 nebo novější, vydrží vám s touto funkcí až 36 hodin.

A jak toho vlastně docílíte? Nejprve podržte prst na spodní části obrazovky svých hodinek. Chvíli vydržte, než se zobrazí Ovládací centrum a následně přejeďte nahoru. Pak klepněte na tlačítko se stavem baterie v procentech a zapněte režim nízké spotřeby. Funkci lze zapnout i v nastavení, ve kterém stačí sjet dolů a vybrat možnost „Baterie“. Tam stačí jen povolit režim nízké spotřeby.

Když jsou Apple Watch v režimu nízké spotřeby, ukazuje se v horní části obrazovky ikonka žlutého kroužku. Žluté zbarvení také dostane tlačítko s procentuální hodnotou baterie v Ovládacím centru, animace nabíjení a čas v režimu nočního stolku.

Na to, zda chcete zapnout režim nízké spotřeby, se vás hodinky také samy zeptají, a to ve chvíli, kdy stav nabití baterie klesne pod 10 %. Hodinky ale samozřejmě nejsou kouzelné a delší výdrž nevyčarují jen tak. Po zapnutí tak můžete třeba zaznamenat, že animace a posuny nejsou tak plynulé a některé úkony trvají trochu déle.