Český e-shop nabízel Mi Band 6 s NFC. Platit se s ním ale nedá

Společnost Xiaomi na nedávné tiskové konferenci oznámila partnerství s Mastercard, díky kterému bude moci zavést platby náramkem Xiaomi Mi Smart Band 6 v Evropě. Chytrý náramek s tímto názvem už se u nás dávno nabízí, dokonce je nejprodávanějším produktem ve své kategorii. Nemyslete si ale, že vám bezdotykové platby u tohoto náramku zpřístupní pouhá aktualizace.

Pokud chcete náramkem od Xiaomi platit, tak si musíte pořídit nový model „Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC“. Od toho původního se liší také tím, že má mikrofon, přes nějž lze ovládat hlasovou asistentku Alexu. Stačí se zeptat a Alexa vám řekne, jaké bude počasí, nebo třeba rozsvítí, máte-li doma kompatibilní chytré světlo.

Zdroj: XiaomiZdroj: Xiaomi

Podle původních informací měl být nový model náramku s NFC uveden na český trh koncem října, a to za cenu 1299 Kč. Přesto jeden český e-shop začal náramek s NFC jen pár dní po představení na tiskovce. Na dotazy zájemců, zda se náramkem dá platit v Česku, však odpovídal, že to možné není, protože platební systém Mi Pay zatím nepodporuje žádná z českých bank.

Nabídka již byla z e-shopu stažena, zůstal jen článek a diskuze, ve které se lidé snaží dopídit, zda se skutečně jednalo o globální verzi náramku s NFC a nikoliv o čínskou verzi, která měla tuto funkci už od začátku. Podle fotek provozovatele se zdá, že jde opravdu u globální verzi s NFC, což potvrzuje informaci, že v tuto chvíli s Mi Band 6 v ČR platit nelze.

Zdroj: Applikace.czZdroj: Applikace.cz

Doufejme, že do říjnového uvedení na trh se situace změní a že s chytrým náramkem Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC bude možné platit v obchodech podobně jako s bezkontaktní kartou.  

Zdroje: Xiaomi, XM.cz