Nový iPad mini má USB-C a větší displej. Něco ale postrádá

Na rozdíl od základního iPadu, který se od svého předchůdce na první pohled moc nezměnil, nový iPad mini byl předělán od píky. Nejmenší tablet z nabídky Applu zdědil design pro iPadu Pro, to znamená „ostré“ hrany a absenci tlačítka Home.

Čtečka otisků byla zakomponována do tlačítka pro zapínání na horní hraně tabletu. Velikost tabletu se výrazně nemění, zato obrazovka je o poznání větší. Nový iPad Mini má 8,3palcový Liquid Retina displej se širokým barevným rozsahem, TrueTone a jasem 500 nitů. V horní a dolní části jsou nové také stero repráky.

Tablet pohání čip A15 Bionic, který nabízí o 40 % vyšší výkon CPU a o 80 % u GPU oproti staršímu modelu. Vítaným vylepšením je USB-C port, který přináší nejen až 10násobné zvýšení rychlostí přenosu dat, ale také kompatibilitu s velkou řadu příslušenství. K tabletu můžete připojit externí disk nebo třeba foťák. Naopak chybí konektor jack na sluchátka.

Nové jsou také kamery. Přední část ukrývá 12Mpx širokoúhlou selfie kameru s funkcí Center Stage, která centruje záběr podle subjektů, a vzadu najdete 12Mpx kameru s True Tone bleskem, funkcí Focus Pixels a Smart HDR.

Společně s novým iPadem mini představil Apple také nový model Smart Folio krytů. Tablet je také kompatibilní s Apple Pencil 2. generace, který se k zařízení přichytí přes magnet.

Zdroj: AppleZdroj: Apple

Cena startuje na 14 999 Kč za 64 GB verzi s Wi-Fi, verze se SIM stojí od 18 490 Kč. Na výběr je ze čtyř barev: šedá, růžová, fialové a hvězdně bílá. V prodeji bude od 24. září.

Zdroje: Apple