Jedna z nejžádanějších novinek nakonec u iPhonu 13 nebude

Nový iPhone 13 se ještě ani nestihl oficiálně představit a potenciální zájemci už jsou zklamaní. Ukázalo se totiž, že nakonec nepřinese jednu z nejočekávanějších novinek. Konkrétně jde o senzor otisků pod displejem, tedy funkci, která je u telefonů s Androidem už pár let standardem.

Když se obchod SellCell ptal majitelů iPhonů, na kterou ze spekulovaných funkcí iPhonu 13 se těší nejvíce, TouchID pod displejem byl třetí nejčastější odpovědí.

Apple sice senzor TouchID pod displejem testoval, ale firma se nakonec rozhodla, že touto funkcí nový iPhone nevybaví. S informací přišel Mark Gurman z agentury Bloomberg. Důvod rozhodnutí neuvedl, nabízí se ale několik možných vysvětlení. Buďto řešení nesplňovalo vysoké nároky Applu na kvalitu a spolehlivost, anebo prostě není potřeba. Vždyť se dají iPhony odemykat pomocí FaceID a přes hodinky Apple Watch…

Senzoru otisků pod displejem se tak pravděpodobně se nedočkáme ani u iPhonu 14. Apple se místo toho snaží vymyslet, jak dostat pod displej FaceID.

Senzor otisků by ale mohl být zachován u levnějších modelů iPhonů, nově by ale mohl být zabudován do tlačítka pro zapínání telefonu podobně jako u iPadu Air.

Zdroje: Bloomberg