Apple Watch 7 dostanou vylepšení, po kterém uživatelé dlouho volali

Jestli je hodinkám Apple Watch něco vyčítáno, pak většinou výdrž. Zatímco konkurence udává dny až týdny výdrže na jedno nabití, Apple zatím nabízí pouze jeden den nebo přesněji 18 hodin. Platí to jak pro první generaci, tak i pro tu poslední, tedy šestou.

U Apple Watch 7 by ale mohlo dojít ke zlepšení. Aspoň to tvrdí čínský web Economic Daily News s odkazem na zdroje z výroby. Applu se prý podařilo zmenšit procesor, a tak získal místo na zvětšení baterie. Nový čip S7, který vyrábí tchajwanská společnost ASE Group, je totiž oboustranný. Nedávno se také psalo o novém patentu na systém haptické odezvy, který by potenciálně mohl vyšetřit další místo. Tuto inovaci ale čínský zdroj nezmiňuje.

Ve hře je ale stále možnost, že Apple zaplní uvolnění místo novými senzory. Spekulovalo se například o teploměru, senzoru tlaku, krevního cukru a alkoholu v krvi. Podle agentury Bloomberg ale budou nové senzory pravděpodobně implementovány až do hodinek, které se představí v roce 2022. Zato Apple Watch 7 by měly být představeny už v září.

Takhle by mohly nové hodinky vypadat. Zdroj: Jon ProsserTakhle by mohly nové hodinky vypadat. Zdroj: Jon Prosser

A na jaké další novinky se můžeme těšit? Spekuluje se například o novém designu, který přiblíží podobu hodinek novým modelům iPhonů, tenčích okrajích displeje, nové laminační vrstvě, která přiblíží displej krytu, vylepšené bezdrátové konektivitě a lepšímu Ultra Wideband čipu pro přesnější lokalizaci v rámci systému Najít.

Zdroje: Macrumors