Samsung představil bezdrátovou klávesnici pro práci s DeX

Samsung se chystá na tiskovou konferenci, kde odhalí dosud nejvýkonnější Galaxy zařízení. Akce je plánována na 28. dubna. Některé novinky si ale našly cestu na internet s předstihem.

V sekci příslušenství oficiálních stránek společnosti Samsung se objevila nová bezdrátová klávesnice Samsung Smart Keyboard Trio 500, která se – jak napovídá název – dokáže připojit až ke třem zařízením najednou. Můžete ji používat k ovládání mobilu, tabletu i počítače. Mezi zařízeními přepínáte elegantně pomocí funkčních kláves. Další klávesy navíc jsou věnovány rychlé aktivaci tří nejpoužívanějších aplikací a pak je tu jedna pro Samsung DeX.

Samsung DeX je systém, který umožňuje pracovat s mobilem jako s počítačem. Stačí připojit mobil k monitoru nebo třeba k notebooku a klasické mobilní rozhraní se modifikuje do podoby, která připomíná Windows. Aplikace se zobrazí v oknech, což výrazně usnadňuje multitasking. Podmínkou je, že daná apka systém DeX podporuje. Mobil můžete tímto způsobem připojit k televizi, k monitoru nebo k počítači. Rozhraní DeX ale funguje i na tabletech značky Samsung.

Na webu Samsungu zatím chybí cena a informace o dostupnosti. Je možné, že se více dozvíme na zmiňované tiskové konferenci Galaxy Unpacked 28. dubna.

Zdroje: Android Police