Nový iPad Pro může stát i přes 60 tisíc

Jak se očekávalo, Apple na včerejší tiskové konferenci představil nový iPad Pro. Tablet pohání nový osmijádrový procesor Apple M1, což v praxi znamená 50% navýšení výkonu a o 40 % výkonnější GPU (v porovnání se starším modelem).

Potvrdily se i spekulace o novém displeji. Apple jej nazval Liquid Retina XDR, protože díky miniLED podsvícení nabízí jas na úrovni profesionálního XDR monitoru (rozlišení 2732 x 2048, jas až 1000 nitů). To se ale týká pouze většího, tedy 12,9palcového modelu. Menší iPad Pro má klasický Liquid Retina display s rozlišením 2388 x 1688 a nabízí jas „pouze“ 600 nitů.

Další potvrzenou novinkou je USB-C s Thunderboltem, což zmámená nejen rychlejší přenos dat, ale také lepší konektivitu. K tabletu můžete připojit například monitor, externí pevný disk a další periferie. Nové iPady jsou také prvními tablety s podporou 5G.

Zajímavou a vítanou novinkou je vylepšení kamer. Nejen těch zadních, které získaly technologii Smart HDR 3, ale i selfie kamery s 12MP snímačem a 122stupňovým zorným polem. Díky širokému zornému poli a funkci centrování záběru můžete bez problémů video-telefonovat, i když se pohybujete po místnosti. Nejen u videohovorů využijete pětici mikrofonů studiové kvality. Stejný počet je i reproduktorů s podporou Dolby Atmos.

Apple nabízí nový tablet v několika konfiguracích. Liší se nejen velikostí a typem displeje, ale také RAM a velikostí úložiště. Nejlevnější iPad Pro má 11palcový displej, 128 GB na vaše soubory a 8 GB RAM. Stojí 22 990 Kč. Nejdražší iPad Pro vás vyjde na 61 790 Kč. Za tuto cenu získáte 12,9palcový tablet s 2TB úložištěm a 16 GB RAM. Předobjednávky startují 30. dubna.

Zdroje: The Verge, Apple