Herní mobil od Lenova neobstál v testu odolnosti

Pokud jde o výkon a výbavu, tak mobil Lenovo Legion Duel 2 v podstatě nemá konkurenci. Pohání jej čipset Snapdragon 888 chlazený větráčkem (jeden na přívod vzduchu, druhý na odvětrávání tepla), má až 18 GB RAM, 512 GB velké úložiště a 6,92palcový AMOLED displej s rozlišením 2460 x 1080 a obnovovací frekvencí 144 Hz. Prostě pro hráče to nejlepší.

Na odolnost ale konstruktéři jaksi pozapomněli. YouTube kanál JerryRigEverything podrobil mobil standardnímu mučení, které ovšem skončilo naprostým zničením telefonu. Nejprve otestoval odolnost proti poškrábání. Na mobilu je poměrně dost skleněných prvků, které jsou náchylné k poškrábání. Displej vydržel až do 6. stupně na Mohsově stupnici tvrdosti a kamery jsou naštěstí opatřeny ochranným sklem. Následoval doslova test ohněm. Po 33 sekundách mučení zapalovačem se na displeji objevila skvrna, která již nezmizela. To ale není nic zvláštního.

Největší slabinou, jak se ukázalo, jsou symetrické plastové části na těle telefonu, které kryjí anténu. Youtuberovi se podařilo zlomit mobil na dva kusy. Stačilo přitom jen trochu zatlačit a tělo telefonu se zlomilo právě v těchto plastových částech.

Podobným neduhem trpěl iPhone 6, i když ten se vyloženě nelámal, ale ohýbal. Některým uživatelům se stalo, že se telefon ohnul, když si třeba sednuli s mobilem v kapse těsných džínů.

Zdroje: JerryRigEverything