Měkké světlo plné 3D barev - to je Xiaomi Smart Lightstrip Pro

Společnost Xiaomi už v této době asi není třeba představovat. Většina z nás ji zná především jako výrobce mobilních telefonů, kde se řadí mezi nejlepší na trhu ve všech cenových kategoriích. Zároveň ale vyrábí i spoustu dalších zajímavostí, jako jsou televize, koloběžky, chytré hodinky a náramky, sluchátka nebo také různé typy osvětlení a právě jeden takový kousek si dnes představíme.

Svítící LED pásky se dají koupit už prakticky kdekoliv, najdete je v LIDLu nebo kdejakém minimarketu. Pokud nemáte vysoké nároky a pásek schováte někam za nábytek, pak si s tím vystačíte. Kdo má zájem o něco lepšího, může sáhnout po Xiaomi Smart Lightstrip Pro. Ten vyniká především samotným zpracováním. LED pásek v délce 200 cm je umístěn v pevném gumovém pouzdře, které je z vrchní části opatřeno průhlednou gumou, která funguje jako difuzor. Díky němu je světlo ze 120 LEDek příjemně měkké, svítí více do prostoru a ne pouze jedním směrem. Pohled na pásek je vždy příjemný a ostré LEDkové světlo nevypaluje díry do sítnice. V balení jsou zároveň přiložené úchytky pro snadnou montáž, pásek je tak možné velmi snadno nainstalovat přímo na zeď a vykouzlit třeba nějaký zajímavý tvar. Můžete jej také nainstalovat za nábytek, ale to by v tomto případě byla docela škoda. 

Dva metry dlouhý pásek má ve zdroji zabudovaný mikrofon, díky kterému dovede reagovat na zvuky a pomocí ambientního světla tak hudbě dodat vizuální dynamiku.

Laciné pásky jsou dostupné s ještě lacinějšími ovladači, což naštěstí není tento případ. Pro základní ovládání slouží tři tlačítka na základně. Jedno přepíná barevné režimy a efekty, další slouží pro zapínání a vypínání, poslední je pak reset. 

Reset slouží pro připojení k bezplatné mobilní aplikaci Mi Home. Takhle apka slouží k ovládání všech chytrých zařízení od Xiaomi a tak, pokud si někdy v budoucnu koupíte chytrou zásuvku, žárovku, nebo jiné z desítek zařízení, vždy ho budete moci ovládat právě odsud. Zpět ale k našemu pásku, ten lze z aplikace zapnout nebo vypnout. Zároveň můžete plynule nastavit úroveň osvětlení, nebo vybrat jednu preferovanou barvu. Také je zde přepínač pro zapnutí mikrofonu. Pásek pak začne reagovat na příchozí zvuk a začne se rozsvěcet od jednoho konce k druhému, což působí dost efektně.

Další možností apky je nastavování režimů. Ty definují jak barvy, tak jejich efekty. Stiskem tlačítka je možné například imitovat hořící oheň, kdy pásek pulzuje červeno-oranžovým světlem a mění intenzitu. Další režim dokáže imitovat polární záři nebo teplý letní den. Celkově je režimů k dispozici osm, což není moc, ale to je vynahrazeno možností vytvářet režimy vlastní. Sami tak můžete vybrat barvu pro každých 10 centimetrů pásku a celému řetězu pak zadat jeden z deseti dostupných efektů. 

Poslední vychytávkou je možnost vytváření scén. Ty můžete tvořit jen se samotným páskem, kdy nastavíte, aby se pásek pouštěl například v určitém čase. Stejně tak je možné jej zařadit do zbytku chytré domácnosti a aktivovat ho například po sepnutí pohybového čidla, při soumraku nebo jiné akci.

Xiaomi Smart Lightstrip Pro je ideálním bytovým doplňkem pro každého, kdo má rád barvičky a příjemný zdroj světla. A komu by nestačily základní dva metry, ten si pomocí dokoupitelných pásků může celkovou délku prodloužit až na pět metrů.