Sluchátka s možností připojení dvou zařízení současně - Redmi Buds 4 Pro

V minulosti jsme vám představovali řadu různých sluchátek, teď tu máme také jednu novinku – Buds 4 Pro od společnosti Redmi. Pojďme se podívat na to, co nabízejí:

Provedení a design

Samotná sluchátka se dost podobají AirPods Pro od Apple, mají podobně krátký ocásek a nakonec i podobné křivky u samotné pecky. Tento design je už osvědčený a třeba při svlékání trička se už často nestane, že by člověk zavadil o nožičku a sluchátko vypadlo. 

Sluchátka jsou dostupná v černé nebo bílé barvě, vždy v matném provedení. 

Pouzdro je docela malé a je menší než většina pouzder od konkurence a i díky kulatým tvarům se snadno vejde do téměř  jakékoliv kapsy. I pouzdro je v matném provedení s jemným nápisem “Redmi” na zadní straně. Na spodní části je již dnes klasický USB-C port a tlačítko pro resetování. 

Použití

Vyjímání sluchátek z pouzdra je pohodlné a dá se zvládnout i pokud máte větší prsty. Sluchátka v uších drží velmi dobře a nevypadnou, ani když o ucho z nějaké strany zavadíte. Připojení k telefonu je naprosto bez problémů, uživatelé Redmi telefonů navíc při spojení uvidí efektní animaci, kterou je možné znát z telefonů iPhone nebo Samsung, když se k nim připojují originální sluchátka stejné značky. 

U možnosti použití je navíc jedna specialitka. Redmi Buds 4 Pro totiž umožňují připojení k více zařízením současně, což je funkce, která je dostupná pouze u některých daleko dražších sluchátek. V praxi to funguje tak, že si sluchátka propojíte například s pracovním Android zařízením a k tomu se soukromým iPhone. Nebo si je propojíte s notebookem a k tomu s chytrým telefonem. Na jednom zařízení pustíte hudbu a sluchátka začnou hrát. Když hudbu vypnete a zapnete si hovor nebo hru na druhém zařízení, Redmi Buds 4 Pro se ihned přepojí a rovnou začnou přehrávat zvuk z druhého zdroje. Samotné připojení probíhá pomocí Bluetooth 5.3, který oproti předešlým verzím nabízí menší spotřebu a lepší výkon.

Návykový je také senzor umístění do ucha. Když sluchátko vyndáte z ucha, sluchátka automaticky zastaví přehrávání. Když dané sluchátko umístíte do pouzdra, druhé sluchátko pak začne znovu hrát. 

Samozřejmostí je také možnost telefonování. Trojice mikrofonů „nesbírá” příliš mnoho okolního hluku a celkový zvuk si posluchač užije bez velkého zkreslení a znatelné komprese.

Zvuk

Redmi Buds 4 Pro jsou osazeny 10mm hlavními měniči a 6mm měniči pro vyšší frekvence. Výsledkem je velmi pěkný zvuk ve všech zvukových pásmech. Basy jsou přítomné a jsou bez nadbytečného dunění, středy i výšky jsou solidně vyvážené. Pro většinu hudebních žánrů půjde o solidní poslechový zážitek. Hlasitost je možné vyhnat hodně vysoko, určitě daleko výše, než je zdrávo. To vše samozřejmě s ohledem na cenovou hladinu, ve které se sluchátka nacházejí. 

Aktivní potlačování hluku (ANC) a ambientní režim

ANC je možné nastavit ve třech úrovních podle toho, jak moc chcete okolní prostředí utlumit. Výrobce uvádí, že je možné potlačení hluku až o 43 dB. To je možné, ale pouze ve vybraném frekvenčním pásmu, které je v praxi daleko širší, takže uvedený údaj berte s rezervou, i tak ale potlačování hluku funguje moc dobře.

Ambientní režim, často označovaný také jako transparentní, taky nezklame. I když jsou pecky v uších a je puštěná hudba, vždy je slyšet i okolní prostředí, přičemž nedochází k přílišnému rušení samotného poslechu. 

Ovládání

K ovládání je možné využít samotných sluchátek, kde dvojité poklepání zastaví nebo spustí přehrávání, případně pak přijme nebo ukončí hovor. Trojitý stisk přeskočí na předchozí nebo následující skladbu. Podržením se přepíná mezi potlačováním hluku, ambientním a normálním režimem. 

Úrovně nastavení ANC režimu je možné měnit pouze z mobilní aplikace, čímž se dostáváme asi k největší nevýhodě sluchátek, alespoň pro některé uživatele. Aplikace je totiž dostupná pouze pro Android zařízení, iPhone uživatelé se k nastavení nedostanou.

Baterie a nabíjení

Sluchátka na jedno nabití vydrží 9 hodin poslechu, po zapnutí ANC se hodnota sníží přibližně na polovinu. S opětovným nabíjením z pouzdra je možné se dostat až na 36 hodin. Výrobce uvádí, že 5 minut nabíjení vystačí na další 2 hodiny poslechu, u nás k tomu bylo třeba asi o 3 minutky déle, ale pořád to byl super výsledek.

Závěr

Možnost propojit dvě zařízení je bezvadnou a návykovou funkcí. V klidu si posloucháte hudbu z počítače a když někdo zavolá, hned je možné hovor zvednout bez nutnosti vyndání sluchátek. Jedinou škodou, alespoň pro uživatele iPhonů, je fakt, že nemají možnost detailních nastavení. Pro androidisty jsou Redmi Buds 4 Pro skvělá volba.