Čekáte na PlayStation 5? Sony se chlubí prodeji!

Nejnovější pátý přídavek do konzolové série PlayStation se prodává výborně. Nedávno přesáhl jeho prodej důležitý milník 20 milionů prodaných kusů po celém světě.

I přes nízkou dostupnost při zahájení prodeje, milovníky konzolí to nedemotivovalo a pokračovali dál v objednávání, i když na její doručení museli čekat několik týdnů, možná i měsíců.

„Jsme nadšeni, že se můžeme podělit o to, že společnost Sony Interactive Entertainment prodala celosvětově více než 20 milionů konzolí PlayStation 5,“ uvedla Veronika Rogers, vedoucí globálního prodeje a obchodních operací společnosti, pro Games Industry.

Výrazné navýšení výroby

„Fanouškům, kterým se konzole ještě nedostala do rukou, oznamujeme, že v letošním roce plánujeme výrazné navýšení výroby PS5 a nekonečně pracujeme na tom, aby byla konzole PlayStation 5 dostupná pro všechny, kteří ji chtějí.“

V nedávné zprávě společnost Sony uvedla, že v prvních 82 minutách prodala 80 000 kusů, zatímco konzoli PlayStation 4 to za stejné období trvalo devět dní. V současné době se PlayStation 5 pohybuje v závěsu za PlayStation 4. Společnost Sony však očekává, že nejnovější konzole svého předchůdce ve čtvrtém roce života překoná.

Zdroje: Games Industry