Sega Mega Drive Mini 2 se představuje světu

Minulý týden naznačila Sega, že pracují na novém projektu, se kterým by se s fanoušky rádi podělila. Podle různých indicií a vodítek a toho, že by se na nadcházejícím přenosu měli objevit takoví lidé, jako jsou Hiroyuki Miyazaki a Yosuke Okunari, se možnosti poměrně dost hezky zúžily. Oba mají totiž společné své působení během retro konzolí.

Jak už není tedy těžké odhadnout, vysílání se mělo točit kolem zařízení z minulého století a bylo tomu tak. Byl totiž představen nový model Mega Drive Mini 2. Ten bude obsahovat 50 titulů pro Mega Drive a Mega CD včetně takových her jako byl Sonic CD, Virtua Racing a Fantasy Zone.

Zatím nejsou odhalené všechny hry, ale mezi potvrzené patří: Bonanza Bros., Magical Tarurūto-kun, Mansion of Hidden Souls, Popful Mail, Shining Force CD, Shining in the Darkness, Silpheed a Thunder Force IV.

Retro konzole vyjde v Japonsku přesně 27. října letošního roku v přepočtu za necelých 1900 Kč. Zatím není úplně jasné, jestli se dostane za hranice až k nám. Předchozí model se u nás úspěšně prodával.

Zdroje: Eurogamer