Velké konzolové tituly si zahrajeme s malou krabičkou?

Velké herní tituly z knihovny Xboxu půjdou hrát díky malé a cenově dostupné krabičce od samotného Microsoftu. Mohla by se podobat třeba Chromecastu od společnosti Google, který dokážeme snadno propojit s různými zařízeními. Podobné zvěsti o novém zařízení od Xboxu slýcháme již dlouho, teď se však spekulace zase o kousek posunuly.

V seznamu operačních systémů se totiž objevil kódový název „Keystone“, který zvěsti o malém přístroji podpořil. Fungovat bude zřejmě díky připojení přes HDMI a využívat bude službu předplatného Xbox Game Pass a možnost cloudového hraní. To znamená, že hra není spuštěna na vašem počítači, telefonu či tabletu, ale na vzdáleném serveru. Z něj se pak na zařízení uživatele pouze promítá obraz. Ke hraní náročných videoher není tedy nutné mít výkonný počítač nebo herní konzoli, postačí rychlé připojení k internetu.

Vizí Microsoftu je údajně nabídnout levné zařízení, které připojíte k televizi nebo monitoru. To se shoduje s dřívějším oficiálním prohlášením Microsoftu o tom nabídnout velké  náročné hry na jakémkoli zařízení.

„Jak jsme oznámili v loňském roce, pracujeme na zařízení pro streamování her s označením Keystone, které by bylo možné připojit k libovolné televizi nebo monitoru, aniž by bylo nutné vlastnit konzoli,“ uvedl mluvčí Microsoftu pro server Windows Central s tím, že Xbox Cloud Gaming má v budoucnu umožnit hrát hry na jakémkoli zařízení.

Microsoft s levnou krabičkou cílí zejména na lidi, kteří moc často nehrají a není pro ně výhodné kupovat si počítač nebo konzoli. Na obrázku si můžete prohlédnout, jak by mohla krabička vypadat, jedná se ale pouze o výtvor fanouška.

Zdroje: Windows Central