Matka s dcerou byly sledovány AirTagem v Disney Worldu

Opět se můžeme podívat na stinnou stránku produktu Apple AirTag, tentokrát se případ odehrál v tematickém parku Disney World. Jennifer Gaston se svou 17letou dcerou z něj odcházely jako téměř poslední návštěvníci, když v tom najednou dostaly oznámení: AirTag Found Moving With You (AirTag se pohybuje s vámi).

„Byly jsme vyděšené, zmatené a raněné,“ uvádí Jennifer Gaston. Ještě strašlivější prý bylo, že ve chvíli, kdy přišlo oznámení, se nacházely na téměř liduprázdném parkovišti. Po zhlédnutí mapy rodina zjistila, že je AirTag sleduje už asi přes čtyři hodiny.

Obě se samozřejmě okamžitě snažily AirTag najít, ale neúspěšně. Zamknuly se tedy do svého auta, ujely z místa a zavolaly místní policii. Dcera si poté na mapě všimla, že zařízení zůstalo na jejich parkovacím místě, ze kterého před chvíli odjely, za což údajně mohly pokusy o vytřepání jej z oblečení a batohu.

Podle bezpečnostního experta se podobné případy objevují často a AirTagy jsou, kromě sledování lidí, mnohokrát využívány třeba k označování drahých vozidel, k nimž se chce pachatel později vrátit a ukrást je.

Jak tedy zajistit, abyste v podobném případě obdrželi oznámení podobně, jako matka s dcerou? Na svém iPhonu si zapněte Bluetooth, zkontrolujte, zda máte nejnovější verzi systému a aplikace Find My (Najít). Poté zamiřte do nastavení, kde rozkliknete Soukromí a následně Polohové služby. Ty zapněte a dole vyberte možnost Systémové služby. V nich zapněte Najít iPhone a také povolte Významná místa (Significant Locations). V aplikaci Najít se poté ujistěte, že oznámení o sledování jsou zapnutá.

Zdroje: FOX 35 Orlando