Takhle drsně Oppo testuje své telefony

V roce 2017 Oppo otevřelo svou laboratoř v indickém městě Greater Noida, ve které provádí experimenty na svých telefonech. Pokud chce firma použít určitý materiál k tomu, aby produkt vypadal lépe, musí také myslet na jeho odolnost vůči různým vlivům. Aby se zjistilo, zda telefon vydrží několik let používání, musí se udělat testy. Oppo vysvětluje, jak provádí ty svoje.

Zadní strana telefonu Oppo F21 je pokryta materiálem ze skelných vláken a kůže. Pro zjištění jeho odolnosti byl vystaven 5 000 otřením podložkou napuštěnou alkoholem, 10 000 otřením gumou a 200 000 otřením kusem džínoviny. Laboratoř přitom shromažďuje data o tom, co způsobuje kosmetické poškození smartphonu.

To ale nejsou zdaleka nejdrsnější experimenty, kterým jsou telefony vystaveny. Laboratoř disponuje třeba zařízeními, která telefon pouští z malé i velké výšky. Jiné přístroje zase testují odolnost vůči prachu nebo poškození USB-C portu. A na závěr snad nejzajímavější test – voděodolnost. Mobil je přitom vystaven zařízení, které simuluje déšť.

Jak můžete vidět, Oppo své telefony vystavuje mnoha extrémním podmínkám, aby co nejvíce zlepšilo jejich kvalitu. Kompletní video, kde společnost svá testování představuje, si můžete prohlédnout níže.

Zdroje: Twitter