Jak dopadl Xiaomi 12 Pro při ohýbání, škrábání a žhavení?

Při koupi nového telefonu je rozhodně dobré zjistit, jak je na tom s odolností. Není totiž zrovna příjemné, když se rozbije hned po prvním pádu na zem nebo jemném ohnutí. Pročítání recenzí a zdlouhavých parametrů usnadňuje JerryRigEverything, který vybrané mobily podrobí náročným testům. Experimenty prováděl i se smartphonem Xiaomi 12 Pro.

V prvním kole čekalo telefon škrábání a rytí šroubovákem. Tam si nevedl tak dobře, jak se očekávalo. Na obrazovce se objevily škrábance na šesté úrovni Mohsovy stupnice tvrdosti, na sedmé byly škrábance ještě hlubší. Gorilla Glass Victus tedy evidentně poškrábání neodolá úplně.

O něco extrémnější bylo žhavení displeje zapalovačem. Po 30 sekundách, kdy byl plamen přímo ve středu displeje, některé pixely zbělaly a zůstaly tak. Obrazovka dokonce přežila i ohnutí telefonu, něco uvnitř tedy vydávalo křupavý zvuk, ale i tak zůstalo vše funkční.

Odemykání otiskem prstu je důležitou vlastností dnešních telefonů, je to totiž rychlejší než vyťukávat dlouhé heslo. Některé senzory reagují hůř, když jsou mokré ony nebo prst, který na ně přikládáme. Také je důležité, aby mu neublížil třeba pád telefonu a mírné poškození povrchu. Jerry dokázal, že Xiaomi 12 Pro je v tomto ohledu skutečně dobrým produktem, jelikož i po poškrábání byl snímač rychlý a přesný.

Podívejte se na video:

Zdroje: JerryRigEverything