Telefon POCO F4 GT byl navržen pro hráče

Mobilní hry se stávají čím dál tím náročnější, a tak není divu, že vznikají špičkové telefony, které jsou určeny přímo pro hráče. Jedním takovým je i nový F4 GT od značky POCO, již vlastní Xiaomi. Tomu nasvědčuje už procesor z dílny Qualcommu, který je postavený na 4nm procesu – Snapdragon 8 Gen 1. Připojuje se k dalším vlajkovým lodím, jako je řada Samsung Galaxy S22 nebo OnePlus 10 Pro.

Procesor není ale zdaleka jediná věc, kterou nový smartphone dokáže oslnit. Z hlediska operační paměti (RAM) a úložiště bude dostupný ve dvou variantách, přičemž už ta slabší nabízí 8 GB RAM a 128 GB interní úložiště. Ta druhá zvedá velikost RAM o 4 GB. Při hraní nebo náročnější práci by se telefon neměl přehřívat díky technologii LiquidCool 3.0 od Xiaomi.

Co se baterie týče, má F4 GT opět něco do sebe. Její kapacita je totiž 4700 mAh a díky rychlému, 120W nabíjení dokážete telefon dobít z nuly na sto za 17 minut. Pokud při tom budete hrát, čas se zvedne na 27 minut. Plynulost obrazu zaručí 120Hz displej o velikosti 6,7 palců a rozlišení 2400x1080 pixelů.

Pokud vám nejde jen o hraní, ale jste i vášniví fotografové, potěší vás 3 zadní kamery, hlavní z nich je 64megapixelová. Na selfíčka použijete přední 20megapixelovou kameru. Telefon disponuje operačním systémem Android 12. Za model s menší pamětí RAM si zaplatíte 14 700 Kč a za ten z větší skoro 17 200 Kč. Dostupný na trhu je od dnešního dne a můžete si vybrat ze tří barev – černé, žluté a stříbrné.

Zdroje: Phone Arena