Jakou výdrž baterie můžeme očekávat u Steam Decku?

Po odkladu z původně plánovaného prosince na únor se o chystaném Steam Decku přestalo mluvit. To napravuje anonymní vývojář v rozhovoru s Boiling Steam, kde prozradil zajímavé detaily. Mimo jiné o výdrži baterie.

Pokud o přenosném počítači od Valve uvažujete, tak při plném nabití vydrží baterie dvě až pět hodin hraní. Doba se liší v závislosti na spuštěné hře a zatížení zařízení.

Podle vývojáře je načítání her z karty microSD podobné době načítání z SSD disku. Jen je škoda, že Steam Deck v současné době neumožňuje kdykoli obnovit hru – jako je tomu u PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S. Na podobné možnosti se ale prý pracuje.

Při hraní se hardware mírně zahřívá, ale stoupající teplota nemá nijak narušovat hraní. Dobrou zprávou je, že zvuk chladicího systému je téměř neslyšitelný. Dotyčný si pochvaluje také lepší rozložení tlačítek. Díky tomu má být hraní na Steam Decku pohodlnější než na Switchi od Nintenda.

Co se odložení týče, tak podle anonymního vývojáře v tom sehrál roli nejen nedostatek dílů. Steam Deck měl být odložen i kvůli doladění operačního systému SteamOS, Valve s ním nemělo být spokojeno.

Hráči se do hraní nejrůznějších her z bohaté knihovny Steamu budou moci na Steam Decku pustit v únoru.

Zdroje: Wccftech