Apple je první společností v historii s hodnotou 3 biliony dolarů

Technologický gigant Apple zahájil nový rok na vysoké úrovni a jako první společnost v historii dosáhl hodnoty 3 biliony dolarů. Stalo se tak 3. ledna, kdy se poprvé v roce 2022 otevřel akciový trh a cena akcií Apple přesáhla 182 dolarů. V oběhu bylo přibližně 16,4 miliardy akcií, takže celková tržní kapitalizace firmy Apple přesáhla tři biliony dolarů. Nevydrželo to ale dlouho a Apple se vrátil pod hodnotu tři biliony dolarů.

Jen pro představu. Tři biliony dolarů je více než HDP celých zemí jako je Francie, Indie nebo Velká Británie. Apple zaznamenal tento úspěch více než rok poté, co hodnota překonala hranici dvou bilionů dolarů, a tři roky poté, co překonala bilion dolarů.

Připomeňme, že koncem 90. let byl Apple na pokraji bankrotu. Osud společnosti se změnil poté, co Microsoft investoval do Appiu 150 milionů dolarů a zesnulý generální ředitel Steve Jobs provedl různé změny, aby se situace změnila. Apple uvedl iPhone na trh v roce 2007 a od té doby společnost roste. Obrovský úspěch Apple je tak z velké části zásluhou právě iPhonu, jenž způsobil revoluci v odvětví chytrých telefonu a pro společnost zůstává dojnou krávou. Rozmach ale Apple zaznamenává i v dalších oblastech svého podnikání.

Zdroje: The Verge