Sony to s PC hrami myslí vážně. Představila značku PlayStation PC

Death Stranding, Horizon Zero Dawn, Days Gone, Uncharted 4, God of War – ještě před nedávnem se jednalo o hry, které jsme mohli majitelům konzolí PlayStation jen závidět. To už ale neplatí. Sony se rozhodla, že své kdysi exkluzívní hry vydá i na PC.

První tři jmenované si už dokonce můžeme koupit na Steamu a další vyjdou za pár měsíců. Sony to evidentně myslí s PC hrami vážně. Dokonce si zaregistrovala novou značku PlayStation PC. Dosud PC hry vydávala pod svým brandem PlayStation Mobile.

S převodem konzolových her na PC by měla Sony pomoct společnost Nixxes Software, kterou odkoupila v létě. Vývojáři ze studia Nixxxes jsou podepsaní pod PC verzemi novodobého Tomb Raidera, Deus Ex: Mankind Divided a Avengers.

Podle NPD je průnik množin PC hráčů a konzolistů poměrně malý. Například ve Spojených státech vlastní PS4 jen asi třetina „písíčkářů“ (myšleno lidí, kteří hrají na PC). U konzole PS5 je to dokonce jen 8 %. Převod konzolových her na PC je tím pádem zajímavou příležitostí, jak navýšit zisky.  

Zdroje: PC Gamer