YouTube Rewind nadobro zrušen. Patří k nejhůře hodnoceným videím na YouTube

Pokud čekáte na nový ročník YouTube Rewind, tak čekáte marně. YouTube tento „seriál“ nadobro zrušil. Video-ročenku společnost YouTube zveřejňovala od roku 2010 do roku 2019. Jednalo se o souhrn trendů, videí a nejzajímavějších tvůrců za uplynulý rok. Zpočátku byla Rewind videa velice populární, v roce 2018 ale nastal zlom, když se tvůrci absolutně netrefili do vkusu diváků.

YouTube Rewind z roku 2018 si drží titul nejnenáviděnějšího videa všech dob. Má přes 19 milionů negativních reakcí, zatímco „lajků“ se pod videem objevilo pouhé 3 miliony. Ve videu dostaly přednost spíše celebrity, zatímco skutečně vlivní youtubeři chybí. To samé lze prohlásit o trendech a žánrech. Jako by video nebylo točeno pro uživatele, ale spíše pro inzerenty.

Další ročník byl pojat jako opatrný sestřih populárních videí a v roce 2020 YouTube kvůli koronaviru vynechal. Letos ani v budoucnu žádný Rewind natočen nebude, protože YouTube je tak velkou platformou, že není možné shrnout obsah do jednoho videa. Tak zní aspoň oficiální vyjádření.

Štafetu po YouTube převezmou nezávislí youtubeři, kteří natočí vlastní ročenky. Jistě nebude chybět ani Rewind českých videí…

Zdroje: Engadget