Virus BloodyStealer se zaměřuje na hráče. Krade účty

Společnost Kaspersky, která vyvíjí stejnojmenný antivirový software, vydala varování před novým typem malwaru. Jmenuje se BloodyStealer a je zajímavý tím, že se zaměřuje na krádeže účtů od herních platforem, jako jsou Bethesda, Epic Games, GOG, Origin či Steam. Dokáže ale také získat přístup k Telegramu, přístupy k bankovním účtům a další citlivá data.

Experty ze společnosti Kaspersky také překvapil způsob, jak program pracuje. Ukradená data odesílá jako ZIP soubory na C&C server chráněný proti DDoS útokům, zloději pak data zpřístupní buďto přes Telegram nebo jednoduchý ovládací panel.

A k čemu jim jsou vaše hesla ke Steamu a podobným službám? Prodávají je. Ve velkém, ale i individuálně podle zajímavých her, které se na účtech nacházejí. Společnost Kaspersky jednu takovou nabídku zveřejnila. Balíček 280 tisíc účtů k rozmanitým herním platformám – od PSN, přes Steam, až po Itch – se dá koupit na ruských fórech za 4 tisíce dolarů.

Zdroj: KasperskyZdroj: Kaspersky

Tématu malware jsme se věnovali i v posledním čísle našeho časopisu, který si můžete zdarma vyzvednout na pobočkách T-Mobile nebo stáhnout či přečíst online. Dozvíte se, jak proti podobným hrozbám bránit i jak efektivních jsou mobilní antivirové aplikace.

Zdroje: Kaspersky