Výměna displeje iPhonu 13 v neoficiálním servisu je takřka nemožná

Nové iPhony se sice chlubí ochranou displeje v podobě „keramického štítu“, ale to neznamená, že není nerozbitný. Stačí, aby vám nešikovně vyklouzl z ruky, a na displeji se objeví nevzhledný pavouk. Co teď? Buďto můžete svůj iPhone dát do autorizovaného servisu, kde vám displej za částku kolem 10 tisíc vymění, nebo vsadíte na neoficiální servis či vlastní šikovnost a ušetříte.

Má to ale jeden háček. Jak ukázaly zkušenosti prvních uživatelů, výměna displeje u iPhonu 13 (Pro) je zase o něco obtížnější. Teď nemáme na mysli samotný proces instalace obrazovky, ale obstrukci v podobě nefunkčního FaceID. Mobil je „spárován“ s displejem a pokud se jej pokusíte vyměnit, vyskočí na vás hláška o „neoriginální součástce“ a FaceID přestane fungovat. Vůbec nezáleží na tom, jestli jde neoriginální součástku z Číny nebo o displej získaný z jiného iPhonu, s odemykáním telefonu přes FaceID se můžete rozloučit.

Jak ukázal YouTube kanál iPhone Repair Guru, identifikátor se nachází přímo v displeji (respektive v některém z čipů schovaném v obrazovce). Výměna modulu s mikrofonem a senzory se dá provést bez problémů a FaceID funguje nadále. Jakmile se ale pokusíte vyměnit displej, tak už budete mobil odemykat jen pomocí PIN kódu.

Zdroje: iPhone Repair Guru