Update Steamu přináší funkce, po kterých uživatelé volali roky

Herní platforma Steam se dočkala aktualizace. Na tom by nebylo nic divného, Steam se aktualizuje skoro při každém spuštění. Tentokrát jde ale o opravdu významný update, který předělávání sekci Stahování a přináší funkce, po kterých uživatelé Steamu volali už roky.

Sekce pro stahování nových her aktualizací dostala nové rozhraní, ve kterém je jasně vidět, kolik dat stahujete a kolik místa bude hra zabírat na disku. Přibyl také nový plánovač stahování, kde můžete měnit pořadí her jednoduše jejich přetažením pomocí kurzoru myši.

Na stejném místě můžete sledovat i průběh instalace. Už by se vám nemělo stávat, že zdánlivě nainstalovaná hra začne po spuštění stahovat a instalovat podpůrné programy. Konečně!

Zdroj: Applikace.czZdroj: Applikace.cz

Nový je také správce úložiště, do kterého se dostanete přes nastavení Steamu. V nové podobě nástroje na první pohled vidíte, kolik máte místa na jednotlivých discích a kolik zabírá která hra. Zde je možné také hry jednoduše přesouvat z jednoho úložiště do druhého nebo mezi složkami. Nechybí ani jednoduché řazení podle základních parametrů: abeceda, velikost, naposledy hráno. Zde můžete hry také (hromadně) odinstalovat.

Tolik souhrn největších vylepšení. Kompletní seznam novinek je k dispozici na oficiálním blogu.

Zdroje: The Verge