Majitelé iPhonů jsou Applu „nevěrní.“ U počítačů preferují Windows

Společnost Consumer Intelligence Reserch Partners (CIRP) uspořádala anketu, ve které se snažila zjistit, zda iPhone funguje jako vstupní brána do ekosystému zařízení společnosti Apple. Oslovila majitele mobilů s vykousnutým jablkem v logu a zjišťovala, jestli si kupují i další elektroniku od Applu.

Všechna zařízení a služby Applu jsou vzájemně propojeny, což jejich uživatelům výrazně usnadňuje práci a život. Na SMS můžete odpovídat klidně z macbooku, počítače se dají odemknout pomocí hodinek, mezi jednotlivými zařízeními se dají snadno sdílet soubory a mohli bychom pokračovat.

Zdroj: CIRPZdroj: CIRP

Někoho by tak mohlo napadnout, že majitelé telefonů od Applu budou preferovat hodinky, tablety, počítače a služby stejné značky. Jak ale ukázal průzkum CIRP, neplatí to ve všech případech.

Z ankety například vyplynulo to, že 90 % majitelů iPhonů vlastní počítač, ale jen ve 40 % je to počítač od Applu. Ještě větší rozdíl je u chytrých reproduktorů. HomePod od Applu má jen 10 % majitelů iPhonů, převládají chytré reproduktory od jiných výrobců. Propastný rozdíl je také u zařízení pro streamování videa, které vlastní 70 % dotázaných, ale jen 30 % má Apple TV.

Pokud si ale majitel iPhonu kupuje tablet, pak je to ve většině případů iPad a u chytrých hodinek rovněž „applisté“ preferují Apple Watch. Velký podíl mají také bezdrátová sluchátka od Applu. Tady se žádné překvapení nekoná.

Zdroje: Macrumors