Samsung se konečně zbaví nejkritizovanějšího prvku svých mobilů
Zdroj: Roren/Samsung CommunityZdroj: Roren/Samsung Community

Samsung sice platí za inovátora mobilních telefonů, ale v některých ohledech se chová spíše zpátečnicky. Konkrétně narážíme na zobrazování reklamy v předinstalovaných aplikacích. Když si na mobilu značky Samsung – a je jedno, zda je to levný mobil za pár korun nebo vlajková loď za 35 tisíc – otevřete aplikaci Počasí, tak se vám kromě předpovědi může zobrazit i reklamní banner. To samé aplikace Health, Game Launcher či Music.

Nejde přitom jen o malé bannery, v některých aplikacích se zobrazují vyskakovací reklamy, které blokují používání aplikace. Na tento problém si stěžují i čeští majitelé telefonů značky. „Mám S20 Ultra a za ty prachy opravdu nestojím o to, aby mi vyskakovaly reklamy,“ vyjádřil si jeden z uživatelů na oficiálních fórech Samsungu.

Kritika zákazníků se naštěstí dostala i k prezidentu společnosti. Během otevřeného jednání „zastupitelstva“ Samsung Digital City, kde pracuje přes 20 tisíc lidí, se jeden z řadových zaměstnanců obrátil na šéfa Samsung Mobile Communications Business T. M. Roha s dotazem, proč aplikace Samsungu obsahují reklamu. Roh odpověděl, že se snažili posílit ekosystém Samsung Galaxy. Slíbil ale, že reklamy z aplikací odstraní: „Došli jsme k závěru, že stáhneme reklamu z našich aplikací, jako jsou Samsung Weather, Samsung Pay a Samsung Theme.“ Reklamy mají zmizet s příchodem nových verzí aplikací, které by měly vyjít ještě letos.

Zdroje: The Verge