Instagram zavádí nová omezení. Kvůli rasistickým reakcím na fotbalisty Anglie

Po finálovém zápasu fotbalového Mistrovství Evropy zůstala hořká pachuť. Mač rozhodl penaltový rozstřel, ve kterém neuspěli tři angličtí hráči tmavé pleti, a někteří „fanoušci“ se rozhodli vyjádřit svůj vztek rasistickými nadávkami. Situace byla natolik vážná, že motivovala provozovatele Instagramu k zavedení nových opatření.

Dvě z nich si můžete aktivovat v Nastavení aplikace, konkrétně v sekci Soukromí. Jedná se o funkce Skrytá slova a Limits (Omezení). První jmenovaná je jasná. Jedná se o filtr, který odstraní hanlivé komentáře. Má dvě úrovně, přičemž první se aktivuje automaticky (ale dá se vypnout). Ve stejné sekci můžete rovněž zakázat žádosti o zprávu, které obsahují nadávky. Nejen influenceři pak ocení možnost nastavení vlastních zakázaných slov.

Zdroj: InstagramZdroj: Instagram

Limits je ještě přísnější, protože zcela zakazuje komentování a posílání zpráv novým followerům. „Náš průzkum ukazuje, že mnoho negativních reakcí na veřejně známé osobnosti pochází od lidí, kteří je ve skutečnosti nesledují nebo je sledují teprve chvíli... Viděli jsme to po nedávném finále Eura 2020, které vedlo k výraznému – a nepřijatelnému – nárůstu rasistických urážek hráčů,“ vysvětluje Instagram na oficiálním blogu. Mohli byste namítnout, že takový influencer může prostě komentáře vypnout, jenže tak by se připravil o příspěvky svých skutečných fanoušků.

Třetí opatření uvidí autoři nenávistných komentářů. Je to varování, že pokud budete nadávat lidem, Instagram vám smaže účet. Toto opatření už v Instagramu nějakou dobu funguje, ale dosud mu předcházela jiná, mírnější výstraha. První výsledky už se dostavily: „Během minulého týdne jsme zobrazili každý den zhruba milion takových zpráv… V 50 % případů varovaný uživatel svůj komentář smazal nebo přepsal.“

Zdroje: Instgram Blog, flickr.com/photos/dullhunk