Zbaví se iPhone 13 výřezu v displeji?

Spekulací o nové generaci iPhonu je plný internet, ale když už se objeví na stránkách agentury Bloomberg, je dobré jim věnovat pozornost. Většinou totiž vychází ze zdrojů, které mají blízko k samotnému Applu. Takže jaké informace vyplavaly na hladinu?

Podle Marka Gurmana z Bloombergu nemáme od iPhonu 13 čekat žádné revoluční novinky, mobil navazuje iPhone 12. Velikosti mobilů zůstanou stejné, design rovněž, ale díky menšímu výřezu se ale můžeme těšit na o něco větší displeje. Bloomberg dokonce píše o novém typu displeje s vyšší obnovovací frekvencí (už dříve se spekulovalo o 120HZ LTPO displeji s funkcí always-on). V praxi by to přineslo například plynulejší scrollování a animace. Samozřejmostí je také nový čip A15, ovšem jeho parametry zatím známé nejsou.

Nejvýraznějším zlepšením ale prošlo video. Nové iPhony budou moci natáčet video v portrétním režimu. Dosud iPhony podporovaly portrétní režim pouze u fotek. Jedná se o známý bokeh efekt, při kterém dochází ke stylovému rozostření pozadí a zvýraznění hlavního objektu (resp. subjektu).

Nově bude také možné natáčet do formátu ProRes, který používají profesionálové. Tento formát se hodí pro videa, na kterých hodláte ještě pracovat ve střihovém programu.

Vylepšení doznají i fotky. Apple má představit systém filtrů pro vylepšení barev a vůbec celkové kvality snímků.

Kromě nových iPhonů (s kódovým označením D16, D17, D63 a D64) Apple pracuje také na nových noteboocích MacBook Pro s vlastním M1X čipem, levném iPadu pro studenty a iPadu mini s novým designem. Samozřejmostí jsou i nové Apple Watch a sluchátka AirPods.

Zdroje: Bloomberg