„Výjimečný ve všech ohledech.“ Huawei P50 Pro ovládl žebříček fotomobilů

Sever DxOMark, který se zaměřuje na testy fotoaparátů, přepsal svůj žebříček nejlepších fotomobilů. Na první místě usadil Huawei P50 Pro. Vlajková loď Huawei obdržela skóre 144, druhý Xiaomi Mi 11 Ultra má 143 bodů a na třetím místě je Huawei Mate 40+ Pro, tedy model z loňského roku, se 139 body.

Podle recenze je foťák Huawei P50 Pro výjimečný ve všech ohledech. Autoři vyzdvihli především přesné podání barev, široký dynamický rozsah a skvělé vykreslení jemných detailů. Bezkonkurenční je prý i kvalita zoomu. Přiblížené fotky se vyznačují bohatým množstvím detailů, nízkou úrovní šumu a širokým dynamickým rozsahem. Pochvalu si vysloužila i kvalita videa, jmenovitě široký dynamický rozsah a stabilizace.

Zdroj: HuaweiZdroj: Huawei

Našlo se ale i pár mínusů. Recenzent zmiňuje například problémy se zaostřováním ve špatných světelných podmínkách a při focení více subjektů v portrétním režimu. Vadilo také to, že náhledy vypadají jinak než výsledné snímky.

Samostatný článek byl věnován selfie kameře, i ta obdržela nejvyšší skóre. Pochvalu si vysloužilo přesné vyvážení bílé, vysoký dynamický rozsah, nízká úroveň šumu a skvělá úroveň detailů při focení za dobrých světelných podmínek. Nedostatek světla se naopak na kvalitě selfíček dokáže znatelně podepsat, ať už jde o šum, ztrátu detailů nebo omezený dynamický rozsah.

Novinka od Huawei, zdá se, opět nezklamala. Její příslovečnou achilovkou je absence aplikací od Googlu a dalších amerických společností kvůli embargu.

Zdroje: DxO Mark