Blíží se konec mobilů značky LG?

Zpráva, že se mobilní divizi LG nedaří, asi nikoho nepřekvapí. Ostatně znáte někoho, kdo má mobil od LG? Korejský elektronický gigant je už roky pozadu za dravou konkurencí a vykazuje ztrátu za ztrátou.

Podle korejského listu dongA firma chtěla svou mobilní divizi prodat. Jednání s vietnamských konglomerátem Vingroup, ale i s firmou Volkswagen údajně selhala kvůli ceně. Požadovaná částka neodpovídala podílu LG na trhu s mobily, který se pohybuje kolem 1 %.

Dalším řešením, jak se vyhnout dalším ztrátám, je uzavření mobilní divize. Rozhodnutí by mělo přijít začátkem dubna. Mezitím byl pozastaven vývoj nových mobilů včetně nástupce LG V60. Jedinou výjimku dostal telefon s rolovacím displejem, jehož prototyp byl představen na veletrhu CES. Na revolučním mobilu se stále pracuje, i když je dost nepravděpodobné, že by se někdy dostal do prodeje.

Pokud management dospěje k rozhodnutí zavřít mobilní divizi, tak se prý pokusí najít zaměstnancům pozice v některé z dalších svých poboček, jako je třeba LG Energy Solution nebo společnosti zaměřené na vývoj domácích spotřebičů či elektroniky pro automobilový průmysl.  

Zdroje: GSM Arena