Celníci si trvají na svém. Sluchátka OnePlus Buds jsou napodobeninou AirPodů
Včerejší kauza s americkými celníky, kteří zabavili zásilku dvou tisíc balení sluchátek OnePlus Buds, má zajímavou dohru. Připomínáme, že americký Úřad celní a hraniční ochrany zabavil sluchátka kvůli podezření, že jde o padělky Apple AirPods a to i přesto, že na obalu je jasně vidět logo výrobce OnePlus i název sluchátek OnePlus Buds.

Pokud jste si mysleli (podobně jako my a celý internet), že jde jen o úsměvný omyl, pak vás musíme vyvést z omylu. Američtí celníci si trvají na svém: „Po přezkoumání dané zásilky došel specialista CPB (název celního úřadu – pozn. red.), že tato sluchátka skutečně porušují ochrannou známku společnosti Apple na design (produktu). Zabavení zásilky nesouvisí s tím, jaké nápisy nebo obrázky jsou na obalu.“ Jinými slovy, Apple si nenechal copyrightovat jen název a logo, ale také podobu sluchátek.  

I přesto je rozhodnutí úřadu přinejmenším zvláštní. Nejenže se sluchátka OnePlus Buds ve Spojených státech už prodávají, ale na tamním trhu je k dispozici také celá řada jiných pecek, které se AirPodům podobají ještě více. Společnost, které zásilka dvou tisíc sluchátek OnePlus Buds patří, musí nyní dokázat, že produkt neporušil ochranné známky u soudu.