Musio je roztomilý robot s Androidem, který s vámi dokáže mluvit

Musio je roztomilý robot s Androidem, který s vámi dokáže mluvit

2. 6. 2015

Nejspíš už jste slyšeli o chytrých asistentkách, jako je třeba Siri v rámci iOS nebo Cortana na Windows Phone. Robůtek Musio funguje podobně, jenom mu jeho autoři dodali i vzhled. V bílém plastovém těle se pak skrývají procesory, mikrofony, reproduktory i displeje, to vše proto, abyste spolu mohli komunikovat. Nečekejte však, že Musio bude chodit za vámi – musíte ho všude nosit. Takhle daleko ještě nejsme. Nicméně jeho schopnosti porozumět mluvenému (anglickému) slovu a příkazům jsou zajímavé. Musio vás sám informuje o příchozích e-mailech, plánovaných schůzkách, případně dokáže ovládat další chytré spotřebiče, jako jsou žárovky, vysavač nebo televize.


Klíčem k úspěchu je právě operační systém Android, na kterém Musio funguje, a fakt, že pro něj může kdokoliv naprogramovat cokoliv. A pokud vám Musio nebude sloužit jako pomocník v domácnosti, můžete jej využít jako chytrou hračku pro své děti. Musio se například musí pravidelně krmit, čímž se z něj stává chytřejší Tamagotchi. Samotný robůtek je dostupný ve třech variantách. V té nejlevnější dokáže rozpoznat pouhých pět příkazů, v té nejchytřejší už by neměl být problém s ním normálně hovořit. Cenový rozptyl jednotlivých verzí je 159 až 599 dolarů. Robůtka je možné si předplatit v rámci kampaně na serveru IndieGoGo.com.

Aby se Musio stal skutečností, potřebují na něj autoři vybrat peníze od dobrovolných dárců. Částku si stanovili na 50 tisíc dolarů a zatím mají něco přes polovinu. Pokud jim chcete nějaký ten dolar přihodit, můžete zde. Samozřejmě ale musíte počítat s tím, že Musio zatím mluví pouze anglicky a do schránky vám dorazí až příští rok.

Zdroj: IndieGoGo

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 10 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail