Parta přátel zasazuje tabletem známé filmové scény do skutečné krajiny

Parta přátel zasazuje tabletem známé filmové scény do skutečné krajiny

28. 5. 2015

Březnu jsme vás informovali o uměleckém projektu Francouze Francois Dourlena. Ten díky displeji svého mobilního telefonu zasazuje slavné filmové postavy do netradičního kontextu. Například Rambo nedrží v rukou kulomet, ale turistické kukátko. Více se ostatně dočtete zde.

Trojice přátel se pak zřejmě vydala v jeho stopách, ale celý nápad posouvá ještě trochu dál. Humor nahradili zajímavé zážitky z cest. Přátelé se totiž rozhodli navštívit lokace, kde se natáčeli známé scény z filmů jako Forrest Gump, Star Trek IV nebo Hra o trůny. Ostatně, podívejte se do galerie nebo na tento blog.

Partička vypátrala tato místa, vyrazila na ně a pak zvedla do vzduchu tablet, kde se právě ona filmová scéna odehrává. Musíme ocenit jejich zápal i cit pro přesnost, většina záběrů totiž do fotky naprosto zapadne. A že chcete provést něco podobného? Zkuste si stáhnout aplikaci Filmová místa!

Aplikace Filmová místa je databází tisícovek lokací v české republice. Můžete se tak podívat, jaké známé filmy či jejich scény, se točili v okolí místa, kde se právě nacházíte. A pokud nějaké místo sami objevíte, můžete jej do databáze přidat. Aplikace je ke stažení zdarma na Android, iOS i WP.

Filmová místa stahujte zde!

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 10 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail