Chytrý filtr vám vyčistí vodu a přes mobil pohlídá váš pitný režim

Chytrý filtr vám vyčistí vodu a přes mobil pohlídá váš pitný režim

11. 5. 2015

Mezi kuchyňskými předměty se šíří nákaza chytrosti. Původně postihovala ledničky, pak skočila na trouby a kávovary a poslední informace potvrzují, že chytrost nakazila i vodní filtry! Vývoj technologií doopravdy naznačuje, že i sebemenší věc bude v budoucnosti napojena na internet a budeme jí moci spravovat na dálku přes mobil nebo nějaké další zařízení, které jej zastoupí.

Například vodní filtr Cove vám vyčistí vodu tak, jako to (údajně) neudělal ještě žádný jiný. Autoři projektu tvrdí, že je ve vodovodě spousta částic, které tam být nemají. A právě Cove jich vodu zbaví. A nejen to, společně s filtrem je vyjde i mobilní aplikace, která vás bude informovat o nutnosti vyměnit filtr nebo vypít skleničku vody. Chytrý filtr Cove si můžete předobjednat za 249 dolarů.

Pokud chcete o Cove vědět víc, koukněte se na oficiální stránky. A pokud vám to přijde jako předražená zbytečnost, nejste v tom sami. Ostatně i redaktor serveru Engadget Aaron Souppouris napsal lehce kriticky laděný text s názvem "Potřebujete chytrý vodní filtr za 250 dolarů?" a jeho odpověď zní jasně - ne.

Zdroj: Cove, Engadget

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra 23. 4. 2018

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace 23. 4. 2018

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail