Stáhněte si dva kvízy pro milovníky filmů a fanoušky videoher

Stáhněte si dva kvízy pro milovníky filmů a fanoušky videoher

11. 5. 2015

České studio Flow nám přineslo parádní kvíz Iconic kdy jste museli hádat jména známých osobností nebo třeba filmů a to z jednoduchých obrázků – ikonek. Ostatně, další podrobnosti o hře najdete zde. Tvorba kvízů se Flow zřejmě osvědčila, jelikož do světa vypustili další dvě aplikace. První se zaměřuje na milovníky hollywoodských filmů a druhá zase na fanoušky starých videoher.

Cut!
Platformy: Android, iOS
Cena: zdarma
Stahujte zde!

Cut! je filmový kvíz, kde můžete porovnat své filmové znalosti s ostatními hráči aplikace. Za každou správnou odpověď získáváte body a za ty zvyšujete svojí úroveň. Porovnat síly přitom můžete s náhodným protihráčem nebo přáteli. Samotné kvízy pak probíhají následovně – přehraje se vám kousek záběrů z filmu a následuje otázka, na kterou můžete odpovědět jednou ze čtyř možností. Otázek je pět, přičemž poslední je za dvojnásobek bodů. Jakmile odpovíte, je na řadě váš protihráč. Pak se body porovnají a je jasné, kdo je vítěz. Ačkoliv je aplikace od českého studia, je kompletně v angličtině. To však asi není nic, co by filmového fandu odradilo, jelikož stejně nejspíš kouká na filmy v originálním znění, ne? Zajímavé je, že na tvorbě otázek se podíleli i redaktoři serveru Moviezone.cz.

Replay
Platformy: Android, iOS
Cena: zdarma
Stahujte zde!

Replay je pak videoherní kvíz, který spíš než výše popsaný Cut! připomíná původní Iconic. Tedy, před očima se vám objevují obrázky z videoher a vy musíte podle dostupných znaků napsat jejich název. Pokud to tedy s hraním myslíte vážně, nemáte lepší aplikaci, která by potvrdila vaše zapařené znalosti. Pokud ale přeci jenom narazíte na obrázek, kde si názvem titulu nebudete jistí, můžete si za nasbírané body pořídit nápovědu, případně obrázek sdílet na Facebooku a získat tak názor svých přátel. U každé hry pak nechybí popisek z Wikipedie, abyste si rozšířili obzory, když nějaký titul nakonec nebudete znát vůbec. Celý kvíz je postavený na titulech z 80. A 90. Let, tomu také odpovídá retro grafika s pixelovými fonty. Hádanek je pak na 200 a jsou rozděleny podle herních žánrů.

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 10 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail